j.sejdova@email.cz +420 737 958 869

Wellness procedury

Ušní svíce aplikace v délce 20 minut

Oblíbená čistící procedura, po které uslyšíte i trávu růst ☺. Speciální duté svíčky ze včelího vosku vám díky podtlaku vytáhnou z uší přebytečný ušní maz, který se hromadí ve zvukovodu společně s nečistotami zvenčí. Terapie ušními svícemi je vhodná jak k preventivnímu čištění cca jednou měsíčně, tak v rámci relaxace, jelikož stimuluje reflexní zóny a pomáhá celkovému uvolnění.

Pro optimální výsledek doporučuji absolvovat tuto proceduru opakovaně.

listen-2840235_1920

Zábal - parafínový na ruce

Pokud byste rádi dopřáli výjimečnou péči i svým rukám, hřejivý a výživný zábal je to pravé. Vyzkoušejte parafínovou masku, která prohřeje a prokrví vaše dlaně i prsty a zanechá vaše ruce sametově hebké.

Ruce jsou po celý rok vystaveny náročným podmínkám, ať už je vysušují sluneční paprsky, nebo vlněné rukavice. Navíc je několikrát denně umýváme a tím pakticky neustále narušujeme jejich přirozenou ochrannou vrstvu. Dopřejte svým rukám pečující parafinový zábal a nechte sebe i je chvíli odpočinout.

Parafínový zábal má rovněž léčivé účinky na vaše klouby, což ocení nejen manuálně pracující.

Vyberte si vonnou esenci, která vám bude nejpříjemnější, od sladkého ovoce, přes svěží mátu až po jemně máslovou vůni. Pro skutečné labužníky doporučuji čokoládový parafínový zábal, který má výborné antistresové účinky a funguje jako detoxikační peeling v rámci prevence celulitidy. Pro optimální výsledek doporučuji absolvovat tuto proceduru opakovaně.

Parafínový zábal nabízím samostatně, ve variantě s masáží rukou (20+15 min), nebo samostatně během jiné procedury (20 min).

Ruka

Rašelinový zábal

Rašelinový zábal je již připravený plát, který se prohřátý položí propustnou stranou na záda, případně klouby. Není potřeba se obávat znečištění.

Pokud máte rádi blahodárné teplo, tuto proceduru si určitě oblíbíte. Rašelina je tradiční léčebný prostředek, který si oblíbili již staří Řekové. Předem připravené pláty rašeliny se nahřátí přikládají na různé části těla, kde působí jak svým složením, tak teplem samotným. Rašelinová kůra je výborná pro léčbu bolavých zad a kloubů, proto se skvěle hodí jak pro fyzicky pracující, tak ty, kteří po většinu dne spíše sedí.

Rašelinový zábal blahodárně působí při bolestech kloubů a páteře, které příjemně prohřívá a uvolňuje. Stejně tak je vhodný všude tam, kde potřebujeme prokrvit tkáň, ať už chceme zatočit s tukovými zásobami, celulitidou nebo třeba studenými končetinami. Hřejivá rašelina urychluje regeneraci po úraze a v neposlední řadě má pozitivní vliv na oběhové, metabolické, nervové a gynekologické choroby.

Stejně jako ostatní procedury, i teplý rašelinový zábal může v některých situacích spíše uškodit. Vyhněte se rašelinové kůře zejména, pokud zrovna trpíte horečkou či infekčním onemocněním, akutním zánětem močových cest, těžkým onemocněním srdce a krevního oběhu, onemocněním kůže, zánětlivým onemocněním (např. revmatismus) nebo pokud jste či můžete být těhotná. Tato procedura taktéž není vhodná pro osoby, které by mohly být citlivé na rašelinu samotnou (tedy pokud máte kožní alergii, snadno se vám tvoří kožní otoky nebo vám prostě nedělá dobře teplo). Pokud si nejste jistí, vždy se raději poraďte se svým lékařem. Pro optimální výsledek doporučuji absolvovat tuto proceduru opakovaně.

essential-oils-3084952_1920